СЗШ І-ІІ ступенів с.Степанки
Дистанційне навчання
 
Рекомендації на період введеного карантину
 
для батьків та дітей
   
 
     З 12 березня 2020 року в Україні запроваджено тритижневий карантин для усіх закладів освіти. Відповідне рішення Уряд ухвалив 11 березня 2020 року.
 
     Карантин запроваджується в усіх закладах освіти незалежно від форми власності та сфери управління та триватиме три тижні – з 12 березня до 3 квітня 2020 року. Терміни карантину можуть змінитись в залежності від епідеміологічної ситуації в Україні. Під час карантину учням та студентам забороняється відвідувати заклади освіти.
 
     Рекомендації для закладів освіти можна знайти за посиланням: на сайті МОН України
 
     Також в Україні можна піти у відпустку на період карантину без збереження заробітної плати.
 
     Таким чином, дітей відправляють на вимушені канікули на три тижні, і перед деякими батьками постає питання - хто зможе простежити за дитиною вдома, якщо роботу ніхто не відміняв. Українці, які бажають на період карантину піти у відпустку і залишатися з дітьми в цей час, можуть написати відповідну заяву.
 
     За законом, відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов'язковому порядку матері або іншій особі, яка здійснює догляд за дитиною віком до 14 років на період оголошення карантину на відповідній території.
 
     Право на відпустку на період оголошення карантину (без збереження зарплати) мають: мати, батько, бабуся, дідусь, інші родичі, які фактично доглядають за дитиною, особа, яка усиновила дитину, особа, яка взяла під опіку дитину, один з прийомних батьків, один з батьків-вихователів.
 
     Як свідчить пункт 3-1 частини 1 статті 25 Закону № 504 "Про відпустки", відпустка без збереження заробітної плати надається на період оголошення карантину на відповідній території. Оскільки весь період карантину може тривати кілька тижнів і за потреби може продовжуватися та запроваджуватися кілька разів протягом року, така відпустка може бути продовжена та надаватися стільки разів, скільки впродовж року буде відповідних подій.
 
 
Заняття для дитини
 
     Прогулянки на свіжому повітрі. За умови гарної погоди та наявності власного автомобіля, саме час побувати в лісі. Перетворіть вашу прогулянку в пізнавальний процес.
 
     Настільні ігри: знайдіть час пограти з дитиною в його улюблену настільну гру.
 
     Спорт, яким можна зайнятися біля дому: м’яч, ракетки для тенісу, велосипед чи інше — і дитині вже буде цікавіше проводити час.
 
     Навчити готувати прості страви. Коли ви готуєте щось вдома — залучайте дитину також вчитися кулінарній справі. Можна приготувати разом печиво чи прості канапки, які вона потім може зробити самостійно. Заняття цікаве й у житті знадобиться.
 
     Заняття творчістю. В інтернеті можна знайти різноманітні майстер-класи з хенд-мейду: аплікації, вишивки, виготовлення ляльок - мотанок, декупаж, вироби з паперу, тканини, глини та інших матеріалів, виготовлення домашнього мила, музичний інструмент і т. д — тут уже треба радитися особисто з дитиною.
 
     Навчання. Не забувайте, що це карантин, а не канікули. Діти відстають від шкільної програми, а потім їм доведеться наздоганяти її. Знайдіть з дитиною в інтернеті додаткову цікаву інформацію з пройденого матеріалу, подивіться відеоуроки на освітніх ресурсах або документальні фільми, які розширять знання дитини в рамках шкільної програми.
 
     Домовтеся з дитиною, що за час карантину вона прочитає книгу, яку сама вибере.
 
     Перегляд фільмів.
 
     Пошукайте в інтернеті фільми, які можна дивитися з дітьми. Але не дивіться більше одного фільму в день з дитиною дорослішого віку, для молодшого школяра досить 30-40 хвилин.
 
     Засоби профілактики:
 
     Аби не захворіти на грип, МОЗ радить робити щеплення та дотримуватися наступних порад:
 
          • уникати близького контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція 1,5м);
 
          • уникати місць скупчень людей;
 
          • частіше мити руки з милом, користуватися антисептиком із вмістом спирту;
 
          • не торкатися обличчя, особливо очей, рота і носа;
 
          • дезінфікувати екран смартфону щодня;
 
          • часте провітрювати приміщення, в яких працюєте та проводите час;
 
          • проводити щоденне вологе прибирання приміщень;
 
          • намагатися рідше бувати в місцях скупчення людей;
 
          • вживати продукти, в яких міститься вітамін С.
 
     При виникненні перших симптомів ГРВІ невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря – самолікування може бути шкідливим для Вашого здоров’я.