Курс Логіка
Перейти до перегляду книги
Логіка 5-11 класи / Н. В. Василенко. — X. : Вид. група «Основа», 2011. — 256 с. — Серія «Логіка».
Рекомендовано Міністерством освіти і науки України як навчальний посібник для організатх)рів післядипломноі педагогічної освіти, слухачів курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників та студентів вищих педагогічних навчальних закладів (лист МОН України від 26.02.2010р. № 1 /11-12/4 р.)
Рекомендовано до друку вченою радою Вінницького ОІПОПП (протокол № 7 від 11.11.2009 р.)
     У посібнику подаються психолого-педагогічні та науково-методичні основи вивчення логіки в школі. Автор пропонує програму навчання логіки, добірку різноманітних логічних вправ, тестів, головоломок, ситуацій і надає методичні рекомендації щодо їхнього розв’язання. Матеріали, що містяться в посібнику, пройшли наукову експертизу, експериментальну перевірку, апробацію та рекомендовані МОН України.
     Посібник може бути використаним педагогами, студентами й учнями, які бажають розвивати інтелект і логічне мислення.
   
Переглянути вміст зошита
Математичний калейдоскоп (факультативний курс). 5 клас: Робочий зошит / Л.П.Бєлова, М.М.Корнієнко, Л.Ю.Полякова.— Х.: Видавництво «Ранок», 2012. — (Логіка +).
     Робочий зошит для учня (у двох частинах) є складовою навчально-методичного комплекту «Логіка+. Математичний калейдоскоп». Зміст навчального матеріалу, поданого в посібнику, відповідає програмі факультативного курсу для учнів 5 класу «Математичний калейдоскоп» (автор О. Р. Гартфіль).
     До частини 1 зошита ввійшли теми «Обчислювальний практикум» (цікаві задачі на магічні квадрати, математичні головоломки тощо) та «Задачі на зважування і переливання» (різноманітні задачі на частки і поділи).
     До частини 2 зошита ввійшли теми «Ігри» (фокуси із числами, фігурами, мотузочками, ігри-жарти, математичні ігри та стратегії); «Конструкції» (головоломки із сірниками, задачі на розрізання фігур, головоломки поліміно, танграм); «Логічні задачі» (основні поняття логіки, задачі з істинними й хибними висловлюваннями, парадокси й софізми).
     Продумана система задач, наявність важливого для розглядуваної теми теоретичного матеріалу, а також цікавих відомостей допоможуть розкрити математичні здібності учнів, розвинути логічне мислення, сформувати навички дослідницької діяльності, розширити кругозір.
 
     Призначено для учнів 5 класу загальноосвітніх навчальних закладів, вчителів математики.
   
Переглянути вміст зошита
101 логічна задача : [факультативний курс] Математичний калейдоскоп / Л.П.Бєлова, М.М.Корнієнко, Л. Ю. Полякова. — Х. : Вид-во «Ранок», 2014. — 64 с. — (Серія «Логіка +»).
     Видання містить 101 логічну задачу; цікаві математичні головоломки, фокуси, задачі на розрізання й розфарбовування фігур, комбінаторні, нестандартні задачі, а також відповіді й підказки до них. Крім того, читач обов’язково зверне увагу на рубрику «Цікаві факти», з якої можна дізнатися чимало захопливого з історії математики.
     Видання допоможе школярам розвинути логічне мислення, кмітливість, інтуїцію та просторову уяву, цікаво провести дозвілля в родинному колі. Автори сподіваються, що збірник допоможе пробудити інтерес дітей не тільки до математики, а й до навчання в цілому, до відкриття та пізнання нового.
     Посібник может бути використаний для підтримки факультативних курсів з математики, зокрема курсу «Математичний калейдоскоп. 5–6 класи» (автор А. Р. Гартфіль).
     Призначено для дітей середнього шкільного віку та їхніх батьків, а також для вчителів математики.
   
Перейти до перегляду вмісту посібника
Митник О.Я. Логіка, 5 клас. Експериментальний навчальний посібник. - Київ: Видавництво "Початкова школа", 2006. - 72 с.
Рекомендовано Міністерством освіти і науки України (Лист № 1/17-4889 від 08.08.2006р.)
Експериментальний навчальний посібник "Логіка" для 5 класу - продовження курсу "Логіка" для другого, третього і четвертого класів. Особлива увага звертається на узагальнення і систематизацію матеріалу, вивченого у початкових класах. Весь матеріал подається за темами, які містяться у розділах "Поняття" та "Умовивід". У кожній темі є завдання, спрямовані на закріплення нового матеріалу, задачі, які розв'язуються методом припущення чи методом вилучення, і завдання на кмітливість, побудову, перевірку швидкості мислення.
Посібник адресовано п'ятикласникам, учителям, батькам.