Скарбничка шкільної математики. Нестандартна математика
  Сторінки Повернутися до попередньої сторінки 1 2 3 4 5 6Графи Параметри • 9 • 10 Апостолова • Гарднер Гайштут Перельман Конфорович Кордемский Кушнір Шарыгин ШеньШунда Ушаков Перейти до наступної сторінки
   
Перейти до перегляду вмісту посібника
      Книга написана Заслуженым учителем Украины, лауреатом фонда Сороса.
      В двух томах собраны более тысячи задач с решениями золотого фонда школьной и конкурсной метематики (алгебра, тригонометрия, начала математического анализа, геометрия).
      Для учащихся общеобразовательных щкол, колледжей, гимназий, класов с углубленным изучением математики, абитуриентов, студентов университетов, преподавателей.
   
Перейти до перегляду вмісту посібника
Ісаак Кушнір Повернення втраченої геометрії. /Серія; Математичні обрії України/ — К.: Факт, 2000. — 280 с. іл.
     Геометрія — одна з небагатьох наук, якою можна захоплюватись усе життя. Через досить сумні причини вона почала зникати зі шкільних підручників. Втрати від цього мало не тотального зникнення помітні вже сьогодні. Автор цієї книги — відомий в Україні та за її межами фахівець зі шкільної математичної освіти Ісаак Купінір — невимушено пояснює, що потрібно зробити для того, щоб втрачене не зникло зовсім, а нове не загубилося. Ця книга — не новий підручник або порадник вчителеві. Її можна вважати ідеологічною про­грамою повернення геометрії до ніколи. Книга не тільки на методичному, але й на гуманітарному рівні сприяє цьому по­верненню. Виходить у повій серії «Математичні обрії України».
 
   
Перейти до перегляду вмісту посібника
     У книжці понад 400 цікавих (включаючи й класичні) теорем і задач, пов’язаних з визначними точками і лініями в трикутнику і тетраедрі, властивості яких лежать в основі властивостей усіх інших складніших геометричних фігур. Кожний параграф є циклом погоджених між собою задач, розміщених у міру зростання складності. До всіх задач наводяться розв’язання.
     Для вчителів загальноосвітніх шкіл, студентів фізико-математичних факультетів педвузів, учнів старших класів.
   
Перейти вміст посібника

Кушнір І.A. Трикутник у задачах: Навч. посібник. — К.:Либідь, 1994. — 104 с.

     Книжка написана відомим педагогом, визнаним спеціалістом шкільної геометрії. У ній розглядаються властивості центральної фігури планіметрії —трикутника та йога елементів. Кожний параграф — це цикл погоджених між собою задач, розміщених у міру зростання складності. Частина задач відноситься до класичної геометрії, що пропонувалися на конкурсних екзаменах у вузи, на олімпіадах різного рівни, авторські. Для всіх задач є розв'язки.
     Для учпів загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв, студентів педвузів, абітурієнтів, вчителів.
 
   
Перейти до перегляду вмісту посібника
     У книжці зібрані задачі зі шкільної математики — прості та не дуже, відомі, маловідомі, майже не відомі. Але всі ці задачі — з незвичайними підказками. Підказки настільки цікаві, що на зміну гіркоти й розгубленості приходять радість та захоплення доцільністю й розумністю не тільки розв’язання, але й умови задачі.
      Автор книжки — відомий учитель математики, заслужений учитель України.
 
   
Переглянути вміст посібника Кушнір Ісаак. Задачі з однією підказкою. — К.: Факт, 2003. — 176 с., ід.
     У книжці зібрані задачі зі шкільної математики — прості та недуже, відомі, маловідомі, майже не відомі. Але всі ці задачі — з незвичайними підказками. Підказки настільки цікаві, шо на зміну гіркоті й розгубленості приходять радість та захоплення доцільністю й розумністю не тільки розв’язання, але й умови задачі.
     Автор книжки — відомий учитель математики, заслужений учитель України, доцент Київського міського педагогічного університету ім. Б. Грінченка.
 
 
   
Переглянути вміст посібника Кушнір Ісаак. 101 задача на побудову. — К.: Факт, 2007. — 156 с.
     Запропоновано сто одну найкращу, на думку автора, задачу на побудову. Представлені основні типи таких задач і методи розв’язань: базисні трикутники, сегмент, який вміщує даний кут, перетворення, а також застосування спеціальних теорем планіметрії. У книзі розглянуто також позиційні задачі.
     Розрахована на учнів 7—11-х класів, студентів, учителів.
 
 
   
Переглянути вміст посібника Кушнір Ісаак. 101 задача: Рівняння. — К.: Факт, 2007. — 118 с.
     Вибрати з безлічі рівнянь сто одне — нелегко. Але цікаво. Кожне з них — це, по-перше, окремо взяте маленьке життя, а по-друге — математика. Математика у кращих її проявах і традиціях. Це красивий неординарний хід розв’язання і знання типів рівнянь, це нестандарт, який після багатьох років став стандартом, і стандартний, але, тим не менш, несподіваний підхід до нестандартного на вигляд рівняння — все це зібрано у цій невеликій книзі: «макросвіт — у мікрокнизі». Будемо насолоджуватись і вчитись: рівняння — одна з головних тем, що пронизують не тільки шкільну й абітурієнтську математику. Згодиться!
 
   
Переглянути вміст посібника Кушнір Ісаак. У світі логарифмів. — К.: Факт, 2004. — 135с.
     Логарифми — традиційно улюблена тема на конкурсних іспитах до вищих навчальних закладів. Змінювалися програми з математики, але екзаменатори завжди і постійно віддавали належне цій темі. Вони не тільки не зменшували кількість задач із логарифмами, але знаходили їхні нові види, удосконалюючи глибину та різноманітність вимог. На жаль, це не стосується шкільної програми з математики. Її скорочення, введення елементів математичного аналізу, прагнення до модернізації, привело до того, що першорядна тема «Логарифми» стала чахнути та й просто зникати, в першу чергу — в задачах. Звичайно, сьогодні не потрібні таблиці Брадіса, знаходження характеристик і мантіс, комп’ютер накреслить будь-який графік, але красиві перетворення виразів із логарифмами, різні види рівнянь, нерівностей та систем, накопичені прогтягом багатьох десятиліть, не повинні зникнути.
     У книжці зібрано найбільш відомі, випробувані часом задачі різної складності. їх ми і пропонуємо вашій увазі. Зробимо ретроспективний огляд теми, щоб її не загубити, щоб ще раз нею захопитися.
   
Переглянути вміст посібника
Кушнір Ісаак. Геометричні формули, що не ввійшли до шкільних підручників. — К.: Факт, 2002. — 114с.
     Чому ми «полюбляємо» квадратні рівняння? Тому що існує достатньо проста формула для знаходження їх коренів. А ось коли розв’язуються рівняння більш високого степеня, аніж квадратні, про таку елементарну формулу мова вже не йде.
     У пропонованому довіднику розглядаються найбільш популярні формули з планіметрії та декілька формул зі стереометрії, що не ввійшли до шкільних підручників (причому не входили до жодного з них мало не 70-80 останніх років).
     Задачі, що вимагають знання та застосування формул, з’являються дедалі частіше на випускних іспитах у школі (у так званих «методичках»), у збірках задач, на вступних іспитах, у журналі «Математика в школі», у газеті...
   
Переглянути вміст посібника Кушнір І. А., Фінкельштейн Л. П. Геометрія. Школа бойового мистецтва. Навчальний посібник для учнів 7-9 класів. — К.: Факт, 2001. — 232 с.
     У книзі в доступному викладі подається фундаментальний курс геометрії для учнів 7-9 класів (планіметрія). Основна увага приділяється методології розв’язування задач — більше півтисячі (!) задач з розв’язаннями. Теоретичний матеріал навчального посібника — це теореми, задичі-теореми та важливі методичні рекомендації. Сучасний дизайн, що став уже звичний для читачів книг видавництва «Факт», невимушеність викладу матеріалу, розміщення задач від простих до складних роблять книгу унікальною та корисною.
     Книга призначена для учнів 7-9 класів масових та фізико-математичних шкіл, лицеїв та гімназій, абітурієнтів, студентів педагогічних вузів, репетиторів, аматорів математики.
   
Переглянути вміст посібника Кушнир И. А. Векторные методы решения задач. - К.: АИПО «Оберіг», 1994. - 208 с.
     В научно-методической литературе почти нет книг о векторных методах решения задач.
     Пособие, написанное известным педагогом, специалистом школьной геометрии, включает как векторные задачи, так н задачи классической геометрии, решаемые с помощью векторов.
     В книге решены векторные задачи из сборников задач по математике под редакцией М.И.Сканави разных изданий.
     Для учащихся школ и техникумов, лицеев и гимназий, классов с углубленным изучением математики, абитуриентов, студентов; учителей и преподавателей вузов.
   
   
 
Сторінки Повернутися до попередньої сторінки 1 2 3 4 5 6Графи Параметри • 9 • 10 Апостолова • Гарднер Гайштут Перельман Конфорович Кордемский Кушнір Шарыгин ШеньШунда Ушаков Перейти до наступної сторінки